Nasi terapeuci

NASI TERAPEUCI

 

Anna Kaczmarek – Okońska

absolwentka studiów magisterskich: Rewalidacja upośledzonych umysłowo, na Uniwersytecie Gdańskim.
Studia podyplomowe ukończyła na kierunkach: Zarządzanie Oświatą, Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i terapia pedagogiczna, Pedagogika Opiekuńczo – wychowawcza, Stosowana Analiza Zachowania. Absolwentka Studium Medycznego Terapii Zajęciowej w Gdańsku, kierunek: Arteterapia.
Ukończyła wiele kursów i szkoleń poszerzających wiedzę z zakresu pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie i fizycznie a także z osobami ze spektrum autyzmu.
Od 2005 roku pracuje w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym, przekształconym aktualnie w szkołę Przysposabiającą do Pracy w Kwidzynie .
W stowarzyszeniu SNOA pracuje od 2015 roku.
Uwielbia podróże i pracę w glinie.

Andżelika Janiszewska

Absolwentka Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku specjalność: resocjalizacja
(2012), oligofrenopedagogika (2014).
Ukończyła liczne szkolenia związane z problematyką spektrum autyzmu.
W 2014 r. ukończyła trzystopniowe szkolenie dotyczące terapii behawioralnej w Gdańsku.
W 2015 r. brała udział w szkoleniu „Jak zostać dobrym terapeutą”w pracy z dzieckiem z zaburzeniami rozwojowymi w Poznaniu oraz szkoleniu z Makatonu poziom pierwszy w Gdańsku.
W 2016 r brała udział w konferencji dotyczącej wiedzy o autyzmie a w 2018 r. w dwudniowym szkoleniu na temat „Seksualności osób niepełnosprawnych” w Kwidzynie. Ze stowarzyszeniem jest związana od 2013 r. Prywatnie mama Marcela, Pawła i Laury.

Dorota Tomaszewska

Absolwentka studiów magisterskich w zakresie pedagogiki społecznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ukończone studia podyplomowe z Zintegrowanej Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, kurs kwalifikacyjny w zakresie Oligofrenopedagogiki.
Ukończenie 3 modułowego kursu w zakresie Stosowanej Analizie Zachowań oraz szkolenia z zakresu wspierania rozwoju dziecka z autyzmem, radzenia sobie z zachowaniami trudnymi. Szkolenie w zakresie AAC, szkolenie podstawowe z Makatona, szkolenie w zakresie Kinezjologia edukacyjna oraz liczne szkolenia dla nauczycieli i terapeutów w dziedzinie niepełnosprawności. Długoletni nauczyciel kształcenia specjalnego w Ośrodkach Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczych.
Ze stowarzyszeniem SNOA związana od 2017 r.

Izabela Karpińska

oligofrenopedagog, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania oraz Terapii pedagogicznej.
Od 2004 roku zdobywa doświadczenie zawodowe, pracując z osobami niepełnosprawnymi w Stowarzyszeniu SNOA i szkole specjalnej w Kwidzynie.
W Stowarzyszeniu pełni funkcję terapeuty prowadzącego i terapeuty głównego. Odbyła staże zawodowe w wiodących placówkach w Polsce, które pracują w oparciu o Stosowaną Analizę Zachowania. Ukończyła liczne kursy i szkolenia doskonalące z zakresu rozwijania komunikacji, zachowań społecznych, diagnozy, planowania i realizowania terapii indywidualnej i grupowej.
Ze stowarzyszeniem SNOA związana od początku jego istnienia.

Kamila Gierczyńska

W 2017 rok ukończyła studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie pedagogiczne oraz Oligofrenopedagogika w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Płocku.
W Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy na kierunku Integracja sensoryczna zdobyła uprawnienia do pracy terapeutycznej wg Integracji Sensorycznej , diagnozowania zaburzeń z zakresu przetwarzania sensorycznego i konstruowania planu terapii metodą SI. Obecnie kończy studia w zakresie Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.
Pracuje jako nauczyciel wspomagający.
W 2019 r. ukończyła staż w stowarzyszeniu SNOA i pracuje jako terapeuta prowadzący.

Kamila Rudnik

Magister Pedagogiki rewalidacyjnej (2009).
Z pracą terapeuty zaznajamiała się już w trakcie studiów. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki i studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego.
W latach 2018 – 2020 ukończyła studia podyplomowe ze Stosowanej Analizy Zachowania.
W październiku 2019 odbyła tygodniowy staż w Stavanger w Norwegii w Institutt for Anvendt Atferdsanalyse prowadzonym przez dr Jensa Skara.
Obecnie pracuje w szkole jako nauczyciel wspomagający dzieci z autyzmem.
W latach 2005-2010 w pierwszych latach istnienia stowarzyszenia, zdobywała pierwsze doświadczenia w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu, do pracy terapeutycznej w SNOA wróciła w roku 2019.

Kamila Szwarc-Węcka

od 20 lat pracuje jako nauczyciel, obecnie w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kwidzynie, od 5 lat jako terapeuta w SNOA. Ukończyła studia magisterskie z zakresu Pedagogiki Rewalidacyjnej, podyplomowe z Oligofrenopedagogiki, Terapii Pedagogicznej oraz Stosowanej Analizy Zachowania. W ramach podnoszenia jakości swojej pracy oraz wzbogacenia warsztatu terapeutycznego kończyła kursy i szkolenia doskonalące między innymi kurs z zakresu terapii behawioralnej.
W stowarzyszeniu SNOA pracuje od 2014 r.
Prywatnie jej pasją jest jazda na rowerze.

Katarzyna Bielińska

Absolwentka studiów magisterskich z psychologii na SWPS Uniwersytet
Humanistycznospołeczny w Sopocie, ukończyła 3-stopniowy kurs doskonalący „Terapia behawioralna dzieci z autyzmem” oraz trening RBT (Registered Behavior Technician). Doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem zdobywała jako wolontariuszka w Instytucie Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku oraz w pracy w fundacji AEIOU w Brisbane.
Od września 2019 roku terapeutka w Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób z Autyzmem ,,SNOA,,.

Marta Zielińska

Magister pedagogiki resocjalizacyjnej, oligofrenopedagog, socjoterapeuta.
Długoletni nauczyciel kształcenia specjalnego w Ośrodkach Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczych.
Ukończyła 3 modułowy kurs w zakresie Stosowanej Analizy Zachowania oraz szkolenia z zakresu wspierania rozwoju dziecka z autyzmem, kształtowania zachowań werbalnych , radzenia sobie z zachowaniami trudnymi,szkolenie w zakresie AAC oraz liczne szkolenia dla nauczycieli i terapeutów w dziedzinie niepełnosprawności.
Ze stowarzyszeniem SNOA związana od 2017 r.

Paulina Grochowska

Z wykształcenia jest oligofrenopedagogiem i logopedą, ukończyła 5-letnie studia dzienne, magisterskie z zakresu logopedii na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz studia podyplomowe z Zarządzania w Oświacie i Stosowanej Analizy
Zachowania- terapia zaburzeń ze spektrum autyzmu. Ukończyła 3 stopniowy kurs z zakresu terapii behawioralnej. Brała udział w licznych szkoleniach i warsztatach związanych z tematyką zaburzeń ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnością intelektualną dotyczących planowania i prowadzenia terapii indywidualnej i grupowej. Przez kilkanaście lat pracowała jako oligofrenologopeda w szkole specjalnej w Kwidzynie. Obecnie pracuje jako logopeda i oligofrenopedagog w Ośrodku Rewalidacyjno- Edukacyjno -Wychowawczym w Kwidzynie prowadzonym przez stowarzyszenie SNOA. Specjalizuje się w prowadzeniu terapii mowy i komunikacji osób ze spektrum autyzmu oraz niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu, w tym z dziećmi nie posługującymi się mową werbalną.
W stowarzyszeniu pracuje od 2009 roku.

Wioletta Wacławska-Grzesiak

terapeuta integracji sensorycznej Absolwentka Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu z specjalnością edukacja i rewalidacja osób upośledzonych umysłowo oraz absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Zawodowo związana Szkołą Specjalną w Kwidzynie.

Scroll Up Skip to content